Yanında Sigara İçilince Öksüren Reklam PanosuStokholm’de bazı yerlere yerleştirilen reklam panoları, yanlarında sigara içilince öksürmeye başlıyor.

İçerisine yerleştirilen sensörler vasıtasıyla sigara dumanını algılayan panolar, dumana maruz kalınca kısa bir video oynatmaya başlıyor. İlk önce öksüren birisi ekrana gelerek dikkatleri üzerine çeken pano,  ardından sigarayı bıraktıracak ilaçların tanıtımı yapmaya başlıyor.

Sigara panoları genellikle insanların yoğun olarak sigara içtikleri stratejik noktalara yerleştirilmiş.

İsveç’teki Apotek Hjärtat adlı bir eczanenin fikri olan bu yöntem, internet vasıtasıyla dünyanın pek çok yerinde beğeniyle izleniyor.

Aynı eczane daha önce de buna benzer bir panoyu İsveç’teki bir metro garına yerleştirmişti. Bu panoda ise metro yaklaştığı zaman bayanın saçları dalgalanmaya başlıyor.

Kaynak: http://osocio.org/message/the-coughing-billboard/


Beğendiniz mi? O halde paylaşın!

4 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Gerçekten çok yerinde bir uygulama. Çok hoşuma gitti. Böyle yaratıcı insanlara bizimde ihtiyacımız var 🙂
    Haber için teşekkürler. İyi çalışmalar.

  2. Gerçekten harika bir uygulama. Şahsen kendim sigara kullanıyorum. Fakat bu tür caydırıcıları görünce bende gerçekten olumlu etkiler bırakıyor. Yani bu şekilde bir pano görsem %99 sigarayı cebime koyardım.

  3. Benzerini istanbulda görmek nasip olur inşallah. Yanımda birisi sigara içince gerçekten bunalıyorum. Kim sigarayı icat ettiyse Allah onu bildiği gibi yapsın…