Microsoft’tan Kansere Çözüm İddiası


Microsoft Kanseri Çözebileceğini Öne Sürdü

Dünyadaki en büyük teknoloji şirketlerinin başında gelen Microsoft, önümüzdeki 10 yıl içerisinde kansere çözüm bulabileceğini öne sürdü.

Çağımızın kuşkusuz en büyük sağlık sorunlarından birisi de kanserdir. Pek çok tedavi yöntemi olsa da kesin bir çözüm ne yazık ki bulunmuyor. Dünyanın pek çok yerinde araştırmalarını sürdüren bilim adamları, zaman zaman karşımıza yeni bir tedavi yöntemi ile çıkmakta. Bunların aksine Microsoft, bir teknoloji firması olmasına rağmen ilerleyen yıllarda kanseri tedavi edebileceğini iddia ediyor.

Microsoft Kanseri Tedavi Edebileceğini İddia Ediyor

Geliştirmeyi planladığı mikro düzeydeki DNA bilgisayarlarıyla kanserli hücreleri tespit ederek bunların yerine daha sağlıklı hücrelerin üretilmesini sağlayacak.

Microsoft’ta araştırmacı olarak çalışan Chris Bishop, programlama ve biyoloji arasında çok ince bir bağlantı olduğunu öne sürüyor. Projenin temeli de bu iki kavrama dayanıyor.

Teknoloji devi, bu proje için dünyanın 4 bir yanından getirilen uzman biyologlar ve programcılardan oluşan bir ekip kuracak. Geliştirilecek bilgisayarlar yardımıyla kanserli hücrelerden bilgiler toplanacak ve bu hücrelerin gelişim süreçleri incelenecek. Daha sonra bu hücrelerin tedavi edilmesi için bir strateji geliştirilecek.


Beğendiniz mi? O halde paylaşın!

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir